دانلود پاورپوینت زندگینامه مانوئل کاستلز جهت رشته جامعه شناسی ، روانشناسی ، علوم تربیتی و اجتماعی در قالب 20 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


مانوئل کاستلز در نهم فوریه 1942در شهرک کوچکی در لامانچای اسپانیا به دنیا آمد. در 16 سالگی (1958) دوره دبیرستان را به اتمام رساند و وارد دانشگاه والنسیا در رشته حقوق و اقتصاد شد. علاقه اصلی او به ادبیات و تاریخ بود . در سال 1960 وقتی 18 ساله بود وارد مبارزات سیاسی شد ، گرایشات آنارشیستی و چپ داشت. در سال 1962 با سرکوب نیروهای اپوزوسیون توسط فرانکو ، مجبور به ترک اسپانیا شد و به فرانسه مهاجرت کرد و در دانشگاه سوربون به ادامه رشته اقتصاد سیاسی و حقوق پرداخت.

 

 

 

در 1964 دوره دکتری را در زمینه جامعه شناسی طبقه کارگر نزد آلن تورن ادامه داد و تورن پدر فکری او شد در 1966 تز خود را که اساس آن تحلیل آماری استراتژی های مکانی کارخانه های صنعتی در ناحیه پاریس بود دفاع کرد. 1967 به سمت استادیاری دانشگاه پاریس منصوب شد. در یکی از تظاهرات سالهای 1968 دستگیر و به جنوا فرستاده شد 1968 تا 1973 در دانشگاه شیلی به تدریس پرداخت و بعد راهی مونترال کانادا شد .

 

 

 

در 1975 به دانشگاههای امریکا راه یافت 1976 در دانشگاه بوستون به عنوان استاد مهمان پذیرفته شد. در1979 کرسی جامعه شناسی شهری دانشگاه برکلی به وی اختصاص یافت . در سال 2003 برکلی را به مقصد دانشگاه USC ترک و وقت خود را بین این دانشکده و مرکز تحقیقات دانشگاه بارسلونا تقسیم کرده است .

 

 

 

فهرست مطالب
زندگینامه مانوئل کاستلز
مهمترین تالیفات مانوئل کاستلز
سه گانه عصر اطلاعات
نظریه جامعه شبکه ای
ویژگیهای اصلی جامعه شبکه ای
هویتزندگی روزمره در کلبه الکترونیکی: پایان کار شهر؟
مشکلات ناشی از کار از راه دور
دگرگونی شکل شهری: شهر اطلاعاتی
شهرسازی در هزاره سوم: ابرشهرها
شهر و شهرنشینی
معماری آخر الزمان
نتیجه گیری
منابع و ماخذ